سوالات بدنسازی

 

 

 

این مسئله کاملا به هدف شما بستگی دارد اما به طور کلی اسید‌های آمینه و بویژه اسید‌های آمنیه شاخه‌ای گزینه بسیار مناسبی هستند.

پروتئین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بعد تمرینات هوازی مثل دویدن است. اگر قصد شما حفظ یا افزایش وزن است مصرف کربوهیدرات توصیه می‌شود و در غیر این صورت خیر.

به طور کلی، مصرف غذاهای  کربوهیدرات‌های دیر جذب، غذاهای حاوی پروتئین‌ها و مکمل‌های حاوی اسید آمینه توصیه می‌شود اما هدف شما برای ورزش کردن تعیین کننده خواهد بود.

به طور کلی هیچ ماده غذایی وجود ندارد که با میل کردن آن لاغر شوید اما مصرف پروتئین‌های ترکیبی و چربی‌های غیر اشباع می‌تواند روند چربی سوزی شما را تسریع ببخشد.

اگر هدف شما افزایش عضله است، مصرف منابع غذایی حاوی پروتئین‌های ترکیبی، مصرف مکمل‌های پروتئینی و مصرف مواد غذایی حاوی کربوهیدرات‌ها با شاخص گلیسمیک بالا برای جذب سریع‌تر توصیه می‌شود.

مصرف مکمل‌های Pre Workout به صورت نوشیدنی نیز توصیه می‌شود.

منابع پروتئینی همانند سفیده تخم مرغ و کروبوهیدرات‌های دیر جذب همانند تست جو از بهترین مواد غذایی هستند که می‌توانید از آن‌ها در کنار کره بادام زمینی استفاده کنید.

افزایش یا کاهش وزن تا حد بسیار زیادی به رژیم غذایی روزانه فرد بستگی دارد. بادام زمینی از جمله مواد غذایی به شمار می‌رود که می‌توان از آن هم در رژیم‌های غذایی کاهش وزن و هم در رژیم‌های غذایی افزایش وزن استفاده کرد.

میانوعده صبح، قبل تمرین و بعد تمرین؛ هر وعده ۳ الی ۵ گرم.

مصرف بی سی ای ای در وعده‌های 3 الی 5 گرمی در میانوعده صبح، قبل تمرین و بعد تمرین توصیه می‌شود.

نوعی مکمل ورزشی که از ترکیب سه اسید آمینه شاخه‌ای لوسین، ایزولوسین و والین ساخته شده است.

این مسئله تا حد زیادی به نوع مکمل، کمپانی سازنده و میزان گذشت از تاریخ انقضاء مربوط می‌شود اما به طور کلی مصرف مکمل تاریخ گذشته توصیه نمی‌شود.

میزان مصرف پروتئین وی در طول روز به حجم عضلانی، سابقه ورزشی و رژیم غذایی کلی فرد بستگی دارد اما مطالعات از 3 الی 6 وعده در روز در هر وعده 20 الی 30 گرم را پشتیبانی می‌کنند.